5 טיפים לקבל תרומות באתרים ללא מטרות רווח וצדקה

  • by

5 טיפים לקבל תרומות באתרים ללא מטרות רווח וצדקה

כדי לעודד תרומות, התמקדו במענה לשאלות המובילות של התורמים הפוטנציאליים ובייעול תהליך התרומה.

מבחני השימושיות שלנו של אתרים ללא מטרות רווח וצדקה מראים כי לאנשים יש ציפיות גבוהות מאתרים ללא מטרות רווח וצדקה – שחלק מהאתרים אינם עונים עליהם. למשתמשים יש שאלות ספציפיות, ואם אתרים אינם מתייחסים לשאלות אלו, אין להם רצון או מוטיבציה לתרום לארגון. ברגע שמשתמשים מחליטים לתרום, קריאה ברורה לפעולה ותהליך תרומה מפושט מחזיקים אותם על המסלול הנכון.

כדי לקבל תרומות, פעל לפי חמש ההנחיות הבאות:

1. הסבירו בבירור מה הארגון עושה

המחקרים שלנו מראים לנו שהמידע החשוב ביותר שאנשים צריכים לדעת על ארגון צדקה או מלכ”ר לפני שהם תורמים הוא סוג העבודה שהארגון מבצע וכיצד העבודה נעשית.

במחקרינו מצאנו כי אתרים רבים לא העבירו מידע חיוני זה בבירור או הקשו על גישה למשתמשים. בממוצע, לקח למשתמשים כ- 6 דקות לאתר מידע על מטרת הארגון, שהייתה ארוכה מדי. זמן משימה של דקה אחת למשימה מכריעה זו יהיה מטרה סבירה יותר, המראה כי אתרים ללא מטרות רווח הנוכחיים הם איטיים מדי לשימוש.

לאחר סבל רב ובילוי זמן מבלה באיתור התשובות, ברוב המקרים, המידע הארגוני היה מעורפל ומפותל.

לאתרים שסיפקו מידע זה באופן ברור, תמציתי וקל להבנה היה יתרון על פני אלה שהיו להם מטרות ויעדים דו-משמעיים. הארגונים שקיבלו תרומות פשוט תיארו את מה שעשו וכיצד הם עשו זאת בצורה תמציתית וקלה להבנה. מידע זה הספיק כדי לשכנע אנשים – אם הם מסכימים עם המשימה שלהם – לתרום תרומה.

2. גלה כיצד משתמשים בתרומות

הפרט השני החשוב ביותר שעליו המשתמשים לדעת על ארגון לפני תרומתם היה כיצד ישמש את תרומתם. הארגונים שסיפקו מידע זה באתרים שלהם סייעו לתורמים פוטנציאליים להבין לאן ילך כספם.

חלק מהאתרים סיפקו מידע זה, אך אחרים לא. בלי קשר, משתמשים צדו את זה, ומי שמצא את זה היה מרוצה שהארגון גילה את המידע. מי שלא מצא את המידע הוחמר וחשב שהארגון אינו יעיל או מנסה לקבור את הפרטים הללו.

גם אם האחוז שהגיע לתוכניות וליוזמות היה נמוך יותר ממה שקיוו המשתמשים, הם עדיין שמחו לראות את המידע והרגישו בטוחים שהארגון לא מסתיר מהם דבר.

3. הצגת המלצות צד שלישי

המוניטין והלגיטימציה של הארגון הם עוד מידע חשוב שמשתמשים צריכים לדעת לפני שהם נותנים תרומה. במחקר שלנו, אנשים השתמשו לעתים קרובות במידע הבא כדי להחליט אם עמותה או ארגון צדקה ראויים לתרומתם או לא:

דירוגים של כלב שמירה
המלצות בפרופיל גבוה
המלצות
זיהוי שמות
מספר שנים בהפעלה

משתמשים גם הסתמכו על המלצות של חברים ובני משפחה. (זהו מקרה של עקרון ההוכחה החברתית, כאשר המלצות והמלצות חברים מעודדות את המשתמשים לפעול. עיקרון זה נדון בקורס אמינות ושכנוע שלנו).

במיוחד, המלצות או דירוגים גבוהים של ארגוני כלבי שמירה, כמו Charity Navigator, Charity Independent of America והמכון האמריקני לפילנתרופיה, הודיעו למשתמשים שהארגון אמין ואמין.

משתמשים ריכזו המלצות צד ג ‘עם עובדות אחרות שנאספו מהאתר כדי להחליט אם לתרום או לא. אם לעמותה או ארגון צדקה יש מידע מסוג זה, חשוב לשים לב אליו, מכיוון שמשתמשים רוצים לדעת אם ארגון אמין לפני שהם תורמים לו.

4. ספק קישור מורגש וברור לתרומה

כשמשתמשים היו מוכנים לתרום, הם רצו להגיע לתהליך התרומה במהירות ובקלות. למרבה הצער, משתמשים רבים השקיעו זמן רב מדי בחיפוש אחר דרך לתרום כשהם מוכנים לעשות זאת. למעשה, כ -25% מדפי הבית שנכללו במחקר שלנו לא הצליחו לספק קריאה לתרום לפעולה.

הקריאה לתרומה לפעולה צריכה להיות פשוטה ומורגשת בכל עמוד באתר. עדיף להשתמש במילים ברורות ותמציתיות, במיוחד כאשר מבקשים תרומות כספיות. הביטויים תרום ותרום עכשיו הובנו מיד על ידי המשתמשים במחקר שלנו.

לקרן “יש לי חלום” היה קישור לתרומה בדף הבית, אך הקריאה לפעולה הייתה Contribute. חלק מהמשתמשים הטילו ספק בפירוש המילה “תרום”. הרוב הניחו שמדובר בתרומה כספית, אך היא התבלבלה גם עם תרומות של זמן או סחורה.

5. ייעל את תהליך התרומה

במחקרינו, תהליך התרומה ארך, בממוצע, 4 דקות ו -15 שניות (מלחיצה על תרומת קריאה לפעולה ועד לדף האישור שהוצג). במחקר המסחר האלקטרוני שלנו, תהליך התשלום לקח בממוצע 3 דקות ו -58 שניות (מלחיצה על קריאת הקופה לפעולה ועד לדף האישור שהוצג).

יצירת תהליך תרומה חלקה תגדיל את הסיכויים לגרום למשתמשים להשלים את התהליך. באתרים במחקרנו היו גישות שונות לתהליך התרומה. בחלק מהתהליכים היו שני שלבים – טופס ודף אישור – ואחרים חולקו לשלבים קטנים יותר ויותר. משתמשים לא העדיפו תהליך אחד על פני תהליך אחר. כל עוד המידע המבוקש הוצג בצורה ברורה וקלה להבנה, המשתמשים השלימו את העסקאות בהצלחה.

על אף שתהליך התרומה דורש פחות מידע מאשר תהליך קנייה מסחרי אלקטרוני טיפוסי, בממוצע לקח למשתמשים זמן רב יותר. זמן המשימות הארוך יותר, בממוצע, נגרם ככל הנראה משני גורמים:

היכרות רבה יותר עם תהליך קופת המסחר האלקטרוני: מרבית המשתמשים במחקרינו ביצעו יותר רכישות מקוונות מאשר תרומות מקוונות בשנה, כך שהם הכירו יותר את תהליך הקופה וידעו למה לצפות. מסיבה זו, חובה כי עמותות וארגוני צדקה ישתדלו לחקות את תהליך הקופה בתהליך התרומה באתריהם.
צעדים נוספים הנדרשים בתהליך התרומה: בחלק מתהליכי התרומה היו תחומים או פעולות, כמו תרומה לכבוד מישהו או הקמת תרומות חוזרות, שדרשו יותר הקלדה וקבלת החלטות מאשר הקופה האופיינית למסחר אלקטרוני ובכך הגדילה את האינטראקציה הכוללת. עלות לטופס.

אתר קל לשימוש ותהליך תרומה מהיר יכול להגדיל את התרומות

ארגונים שתלויים בתרומות לא צריכים לזלזל בהשפעת האתר שלהם. מתן פרטים פשוטים לגבי עבודות שהארגון עושה, כיצד הוא משתמש בתרומות ומי תומך בהן יכול לשכנע אנשים לתרום. עבור תורמים בעלי מוטיבציה, יש לספק קריאה לפעולה לתרומה ברורה וקלה לחיפוש ותהליך תרומה יעיל.

דור שפייזמן תרומות